AMK432BJ477MM-T Taiyo Yuden CAP CER 470UF 4V X5R 1812 470µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X5R 1812 (4532 Metric)
Part Nnumber
AMK432BJ477MM-T
Description
CAP CER 470UF 4V X5R 1812 470µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X5R 1812 (4532 Metric)
Producer
Taiyo Yuden
Basic price
Categories Capacitors Ceramic Capacitors Manufacturer Taiyo Yuden Series M Packaging Digi-Reel® Part Status Active Capacitance 470µF Tolerance ±20% Voltage - Rated 4V Temperature Coefficient X5R Operating Temperature -55°C ~ 85°C Features - Ratings - Applications General Purpose Mounting Type Surface Mount, MLCC Package / Case 1812 (4532 Metric) Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) Height - Seated (Max) - Thickness (Max) 0.106" (2.70mm) Lead Spacing - Lead Style -
Following Parts
Random Products
(keyword AMK432BJ477MM-T Taiyo Yuden CAP CER 470UF 4V X5R 1812 470µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X5R 1812 (4532 Metric))