NS12565T470MNV Taiyo Yuden Fixed Inductors SMD POWER AEC-Q200 47uH 20%
Part Nnumber
NS12565T470MNV
Description
Fixed Inductors SMD POWER AEC-Q200 47uH 20%
Producer
Taiyo Yuden
Basic price
Taiyo Yuden Product Category: Fixed Inductors RoHS:  Details Inductance: 47 uH Tolerance: 20 % Maximum DC Current: 3.34 A Maximum DC Resistance: 0.0575 Ohms Operating Temperature Range: - 40 C to + 125 C Self Resonant Frequency: 7.2 MHz Shielding: Unshielded Termination Style: SMD/SMT Case Length: 12.5 mm Case Width: 12.5 mm Case Height: 6.5 mm Brand: Taiyo Yuden Core Material: Ferrite Packaging: Reel Product: Power Inductors Series: NS Factory Pack Quantity: 2000 Test Frequency: 100 kHz Type: Industrial/Automotive and Safety
Following Parts
Random Products
(keyword NS12565T470MNV Taiyo Yuden Fixed Inductors SMD POWER AEC-Q200 47uH 20%)